Carving: Umění Řezání Sjezdovek

Když se řekne lyžování, mnozí si představí klidné sklouzávání se svahem dolů, občasný pád do měkkého sněhu a následné povídání u svařeného vína v horské chatě. Pro některé je to však o něco víc. Je to o carvingu, o umění „řezání“ sjezdovek, kde lyžař nejen sjíždí svah, ale dynamicky vysekává do sněhu dokonalé oblouky, pohybujíc se s grácií a přesností tanečníka.

 

 Co je to Carving?

 

Carving není jenom o jízdě na lyžích, je to o precizní technice, kde lyžař doslova „vyřezává“ své stopy ve sněhu pomocí hran lyží. Tato technika vyžaduje zvláštní druh lyží a samozřejmě zručnost, která přichází s praxí. Carvingové oblouky jsou čisté a ostré, bez nepořádku a skluzu, který je typický pro tradiční lyžování.

 

 Kde se Carvinguje?

 

Carving je možné praktikovat téměř na každé připravené sjezdovce. Ideální jsou široké, mírně svažité a dobře upravené svahy, které lyžařům poskytují dostatek prostoru pro jejich elegantní křivky. Čím lépe je svah upravený, tím snadněji můžete na svých lyžích sklouzávat a „řezat“.

 

 Jak Carvingovat?

 

Carving vyžaduje určitou techniku. Základem je správný postoj, kde lyžař drží tělo nízko a střed těžiště je nad lyžemi. Koleny a kotníky se pružně ohýbají a lyžař se při zatáčení naklání dovnitř oblouku. Důležité je používat celou délku lyží, což umožňuje dosáhnout větší rychlosti a lepší kontroly.

 

 Jaké Lyže jsou Vhodné pro Carving?

 

Pro carving jsou nejlepší speciální carvingové lyže. Tyto lyže jsou užší ve středu a širší na koncích, což umožňuje snadnější a přesnější zatáčení. Mají také větší rádius, který napomáhá k vytváření hladkých oblouků. Délka lyží by měla odpovídat schopnostem a výšce lyžaře, ale obecně platí, že pro carving jsou vhodnější kratší lyže, které se lépe ovládají.

 

 Jak Užívat Carvingovou Jízdu?

 

Abyste si carving užili na maximum, je důležité se soustředit na techniku a postupně zvyšovat svou rychlost a důvěru v lyže. Naučte se cítit hranu lyže a pracovat s ní, jak se zanořuje do sněhu a řeže ten dokonalý oblouk. S každým zatáčením cítíte více spojení se sněhem a přírodou kolem vás. A když se vše spojí dohromady, carving přináší pocit naprosté svobody a radosti z pohybu.

 

 Lyžování u Krtka: Cesta k Dokonalému Carvingu

 

A kde se můžete těchto dovedností naučit? U nás v Lyžování u Krtka! Nabízíme kurzy, kde se můžete carvingu naučit mnohem rychleji, jednodušeji a navíc v teple naší přátelské lyžařské školy. A co víc? U nás to všechno zvládnete za skvělé ceny. Přijďte a objevte radost z carvingu na našich svazích, kde se z každého stane mistří řezání oblouků.

 

Tak neváhejte a přidejte se k nám. Carving je více než jen lyžování, je to vášeň, kterou u nás v Lyžování u Krtka rozdmýcháme do plamenů. Těšíme se na vás!

Sledujte nás a Rezervujte!

Sociální sítě

Připojte se k naší komunitě lyžařských nadšenců a nezmeškejte žádné novinky nebo speciální nabídky sledováním našich sociálních sítí.

Rezervace

Pro rezervace návštěv a další informace využijte odkaz níže.

Lyžování u Krtka
4.7
Na základě 42 recenzí
powered by Google
Mỹ Hằng NguyễnMỹ Hằng Nguyễn
18:46 23 Jan 24
Objednal jsem si 1 hodinu lyžařské lekce, ale instruktorka nechala přestávku na 20 minut a čas navíc nenahradila. Pokud tomu tak je, mělo by to být jasně uvedeno v úvodu nebo e-mailu.
Jitka KřápováJitka Křápová
14:40 13 Jan 24
Boží simulátor! Byli jsme nadšení my i náš malý syn. Na lyžích stál poprvé a během hodinového kurzu se toho hodně naučil. Moc děkujeme panu trenerovi, který se synovi maximálně věnoval a vše mu vysvětlil. Celkově přístup i prostředí je úžasné. Doporučujeme všem, kteří se chtějí naučit lyžovat a nebo i jako super zábavu pro celou rodinu.
Jakub SormJakub Sorm
12:23 10 Jan 24
Eva NovákováEva Nováková
20:42 07 Jan 24
Super zážitek, moc milá instruktorka Eliška.
Lubor BudinskyLubor Budinsky
20:12 07 Jan 24
B. B.B. B.
19:22 05 Jan 24
Perfektní služba a super personál. Díky.Michael Becker
itp agencyitp agency
20:03 31 Dec 23
Bruno BérešBruno Béreš
18:17 30 Dec 23
Moc super naučit se základy, vše zapůjčí. Dítěti se to moc líbí.
Alina StanAlina Stan
12:43 18 Dec 23
Nejlepší zážitek, děkujeme Ivanu 🙂
Marija GelevanMarija Gelevan
20:03 10 Dec 23
Navštěvovala jsem 10 lekcí, byla jsem velmi, velmi spokojená.Všichni trenéři jsou profesionálové, dávají ze sebe maximum.Zvláštní poděkování patří trenérce Máše, člověk s neskutečnou trpělivostí) Všem vřele doporučuji, budu se k nim znovu vracet , jsou nejlepší✌🏻
Lucie PaulusováLucie Paulusová
20:35 30 Nov 23
Od vyplnění přihlášky do konce kurzu Vám budou k ruce zkušení lektoři. Není Vaše dítě pohybově nadané, nikdy nestálo na lyžích, bojí se pádu, nevěří nikomu jen Vám? Není mu ještě 6.let, nebo naopak Vaše dítě lyžuje perfektně a Vám už to strach nedovolí?Ať už je to jakkoli tenhle kurz byla pro mne nejlepší investice a pro mou dceru neuvěřitelná zkušenost. Ještě není konec jedné lekce a už se dožaduje té další. Tým profesionálů! Všichni lektoři mají úsměv na tváři, nejen pro děti, ale i rodiče. Vysvětlí, pomohou, poradí, je to jeden tým, který dobře ví co dělá. ❤️👏Mockrát děkujeme za Vaše skvělé lekce. Děkujeme Vám všem za ohromnou dávku trpělivosti, energie, empatie a přátelství.
Dmytro BohdanovDmytro Bohdanov
17:18 26 Nov 23
Dariya RomanyshynDariya Romanyshyn
14:25 13 Nov 23
Halyna ShemotaHalyna Shemota
18:47 01 Nov 23
Vřele doporučuji! Dcera je nadšená, užívá si každou návštěvu. Jedinečná příležitost si zalyžovat v Praze, a to i v létě.
Michaela HrušováMichaela Hrušová
19:31 30 Oct 23
Tak překvapení. Opravdu nejde o trenažér. Učí tam lyžovat děti, dost efektivně, neplatí se skipasy a nečeká se ve frontě na vlek. Ale chodí tam trénovat i zkušení lyžaři. Trenéři jsou výborní, mají dobrou metodiku a poctivý přístup.
Martin ZíchaMartin Zícha
14:10 14 Oct 23
Super přístup slečny instruktorky.😉
Fajn ZednikFajn Zednik
19:59 06 Oct 23
👌👍
МарічкаМарічка
12:49 05 Oct 23
Илья ХвыцьИлья Хвыць
18:33 03 Oct 23
Byli jsme se synem a oba poprvé jsme stáli na lyže. Pan je naprosto výborný! Všechno vysvětlil jak správně stát a jak držet rovnováhu. Úplně skvělé zážitek a zkušenost! Určitě přijdeme zas.Mockrát děkuji!!!
Anna SuminaAnna Sumina
15:47 17 Sep 23
Všechno super, trenéři mají skvělou trpělivost. Vynikajicí příprava na lyžování v horách, hodně jsem si to užila. Děkuju.
Jitka HolerovaJitka Holerova
20:51 25 Aug 23
Za mě 100% nejlepší příprava na hory. Když jsem v lednu 2023 zjistila, že existuje trenažér na snowboard a lyže, byla jsem nadšená a mé nadšení stále trvá :). Škoda jen, že nemám tolik času a kondici, abych mohla chodit několikrát týdně : D. Jsem úplný začátečník. Na trenažér chodím na snowboard. A mohu skutečně doporučit jak začátečníkům, tak i všem, kdo jste již zkušení snowboarďáci. Po třech lekcích na trenažéru sjedete již jakýkoliv kopec na horách po patách. Já si tedy troufla jen na červenou a dalo se to. Po šesté lekci v pohodě zvládnete velké a malé oboučky, i malé piruetky. Já nejsem úplně nejšikovnější a strach u mě stále vede, přeci jen začínat se snowboardem téměř ve 40 je zpočátku trabl (když si rozhodně nechcete/nesmíte nic zlomit :D) takže veřím, že třeba děti a vy otrlejší budete po pár lekcích dračit jako závodníci. Velkou výhodou je, že každý pohyb můžete na začátku trénovat s držením, tím minimalizujete nepříjemné pády. A pravda je, že učením na sněhu se nepříjmeným pádům rozhodně nevyhnete. Trenažér je za mě celkově těžší než sjezdovka v reálu, a to se mi na tom líbí. Budete totiž příjemně překvapeni, jak si to budete svištět po pár hodinách na trenažéru pak na sjezdovce. Výhoda je, že si díky skvělým trenérům můžete odladit všechny nedostatky a to i přes léto, a co zvládnete na trenažeru, to vám pak půjde 3x líp na sněhu.
Soňa MizerákováSoňa Mizeráková
11:39 23 Feb 23
Naprosté nadšení! Skvělý přístup. Zkušení trenéři, kteři sami perfektně lyžují a naučí Vás lyžovat technicky správně! Opravdu smysluplný trénink s rychlým progresem pro děti i pro dospělé. Dcera úplný začátečník a nevěřím, co zvládá po třech hodinách. Já také začátečník a po první hodině se nemůžu dočkat další. Úplně vás to chytne.. Super!
Roman OlejarRoman Olejar
18:01 08 Feb 23
Super příprava na hory pro naše děti. Nikdy nestály na lyžích, ani snowboardu a tohle pro ně byla naprostá pecka. Instruktor taky skvělý.
js_loader

Už se nemůžeme dočkat, až vás přivítáme na našich sjezdovkách a společně si užijeme radost z lyžování.